Články ze závodůNejnovější zprávy

Voltižní závody s Kamírem

V sobotu dne 23. dubna 2022 TJ voltiž Tlumačov pořádala voltižní závody v areálu Zemského hřebčince Tlumačov.

Závody svými sponzorskými balíčky s floty podpořila společnost Kamír & Co., za což jim velice děkujeme. Společnost Kamír každoročně podporuje jezdecké sporty a pořádání závodů. Cvičenci, kteří se umístili do 5. místa si tak převzali své ceny s floty. 

Fotodokumentaci z předávání cen můžete shlédnout níže.

Pokud tak potřebujete doplnit něco ve svém vybavení pro koně či jezdce, určitě se neváhejte podívat na jejich nabídku na stránkách www.kamir.cz s eshopem, kde se dozvíte jak objednat zboží se slevou a dopravou zdarma.

 

Jednotlivci Senior - vítěz Jan Hablovič Jednoltivci Junior A - vítězka Tereza Czyžová
Jednotlivci Junior B - vítězka Elisabeth Reslerová Dvojice - vítězky Michaela Pachotová, Adéla Lipinová

Skupiny Junior - vítězná skupina TJ Slovan Frenštát
 Ceny a floty pro účastníky
Nástěnka závodu 2022 Ceny společnosti Kamír & Co.

Den dětí s Filmovým festivalem

V sobotu 1. června jsem se společně zúčastnili Festivalového ING rodinného běhu, který se konal ve Zlíně. Jednalo se o běh na 1400 metrů. Startovalo se na Zlínském náměstí Míru.

V rámci tréninku a oslavy Dne dětí jsme vytáhli všechny naše cvičence, přihlásili je k běhu. Každý dostal od sponzora akce tričko, startovní číslo a po doběhnutí závodu i výhru.

Po celý den panovalo velice teplé letní počasí. Takže jsme se všichni po běhu schladili zmrzlinou. Večer jsme společně zakončili grilovačkou.

 

Voltižní závody Praha Orion

Sobotu 18. května se konaly voltižní závody v Praze. Pořádající oddíl TJ Orion Praha každoročně pořádá dvoudenní závod v Praze Braníku. Jeden den je věnován voltižním závodům a druhý paravoltižním. 

Jelikož se pro nás jedná o období mezi dvěma mezinárodními závody, tak jsme tentokrát nechali doma odpočívat Tymiána a vezli jsme s sebou jen jednoho koně - Condora. Díky tomu nás zde reprezentovalo méně cvičenců:

 • jednotlivci junior B - Klára Matulíková, Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová
 • skupina junior II. - Adéla Skácelová, Nikola Stupnická, Veronika Neprašová, Lukáš Polster, Josef Zlatuška a Tereza Neprašová

Závodu jsme se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

Do závodiště jsme přijeli již v pátek odpoledne. Vybalili jsme věci, připravili Condora na veterinární prohlídku, kterou prošel bez zaváhání. Následně už jsme jen připravili vše pro zítřejší závod a jeli se ubytovat. Od rána začaly soutěže povinnými sestavami. Již po povinné sestavě se nám výsledkově dařilo. Především naší skupině, která se svým výkonem posunula z posledních příček a ohodnocení rozhodčích je řadilo před krokovou skupinu z Frenštátu. Odpoledne program patřil volným sestavám. Zde skupina zabojovala a podařilo se nám uhájit předposlední příčku.

V jednotlivcích děvčata zajela své standardní výkony bez větších chyb a jejich výkony byly značně podobné, o čemž svědčí i výsledky. Určitě je co dotahovat, ale sezóna ještě nekončí.

Výsledky:

Lery - 4. místo

Nicol - 5. místo

Klára - 6. místo

Majda - 7. místo

Skupina - 6. místo

CVI Budapešť

Letošní první mezinárodní závody, kterých jsme se zúčastnili, se konaly v maďarské Budapešti ve dnech 3. - 5. května 2019.

Závodu jsem se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

 

Tyto mezinárodní závody pro nás byly ve mnohých ohledech "poprvé".

Naše poprvé :

 • na CVI (mezinárodní voltižní závody) se zúčastnily v kategorii jednotlivců děti CH1* cvičenky Magdaléna Drbalová a Valerie Gasanova
 • na CVI jsme vyrazili i s koněm Tymiánem
 • na našich koních startovaly 2 polské cvičenky, 1 maďarská dvojice junior a 1 dánská dvojice senior

Cesta do známého areálu probíhala bez problémů. Po příjezdu jsme vyložili koně a šli je následně připravit pro trénink pro zahraniční cvičence. Vlivem okolností se do našeho týmu kromě plánovaných Polek a Maďarek přidaly i Dánky. Ty se vydaly na závody bez koně a nakonec se obrátily s prosbou na nás, zdali jim zapůjčíme koně. Vzhledem k tomu, že se Seniorskou kategorii dvojic nemáme zkušenosti a jedině náš Condor nesl Seniorskou skupinu, tak jsme jim na trénink zapůjčili Condora. Nicméně líbil se jim i náš Tymián a nakonec i bez tréninku zvolily start na Tymiánovi. 

Kategorie dětí na mezinárodních závodech cvičí jen jednu povinnou a jednu volnou sestavu. Děvčatům se v mezinárodní konkurenci dařilo, o čemž svědčí i výsledky, které nikdo z nás nečekal.

Nicol Polsterová - startovala již i loni na mezinárodních závodech, díky nímž má vyjetou nominaci do vyšší kategorie dětí a startuje tak v kategorii CH2*, na koni Tymián vybojovala 4. místo

   

Valerie Gasanova - na první mezinárodní závody si počínala velice zkušeně a nenechala se rozhodit atmosférou velkých závodů, spíše naopak ji to pomohlo k lepšímu výsledku - kategorie děti CH1* - 3. místo - výslednou známkou splnila pro další závody nominaci pro vyšší kategorii CH2*

   

Magdaléna Drbalová - její první start na CVI začal výtečně, kdy po povinné sestavě vedla, nicméně ve volné sestavě na ni dolehla nervozita a spadla, i tak z toho byl velice pěkný výsledek, ale na bednu už to nestačilo - kategorie CH1* - 4. místo - výslednou známkou splnila pro další závody nominaci pro vyšší kategorii CH2*

 

Cvičenkám gratulujeme k dosaženým výsledkům a věříme, že se jim bude dařit i na dalších mezinárodních závodech, které nás čekají. Skvělou práci předvedla naše lonžérka Liba Hablovičová, kterou dohromady čekalo 15 startů za dva dny. Na své lonži vedla koně Condora a Tymiána.

 

 

Zahraniční cvičenci na našich koních

Naši koně jsou pro zahraniční cvičence velmi oblíbení a často nás kontaktují s možnosti startu. Na tyto závody se k nám do týmu připojily:

 • Roksana Naumiuk - POL - CH1* - 9. místo
 • Zofia Mikolajszak - POL - J2* - 13. místo
 • Zsofia Vida & Zsofia Gyongyver Gorger - HUN - PDD J2* - 5. místo
 • Maria Thinggaard Sorensen & Freja Linde - DEN - PDD S2* - 1. místo

I tyto cvičenky byly s výsledky spokojeny, za což jsme rádi. Dánská dvojice zcela bez problémů zacvičila sestavu na vysoké úrovni a získala nominační známku pro vyšší kategorii PDD S3* a zároveň první nominační známku pro Mistrovství Evropy. Pro Polku Zofiu bylo překvapením, že se výsledkově dostala do druhého kola závodu. Takže další den se jen díky nám dozvěděla, že bude ještě dále závodit :) . Maďarská dvojice předvedla dvě pěkné sestavy. Bohužel tyto cvičenky jsou zvyklé předvádět značně jiné cviky než ostatní národy, a proto musely pro svůj start lehce upravit své sestavy, aby je zvládly odcvičit.

 

 

       

 

Voltižní závody s mezinárodní účastí

Jeden z největších závodů sezóny, co do počtu zúčastněných, se koná každoročně v areálu Zemského hřebčince v Tlumačově a díky spolupráci s obcí a krajem jsme hrdými pořadateli tohoto závodu.

Již v pátek 26. dubna se do areálu začali sjíždět závodníci ze všech oddílů republiky (z Chomutova, Prahy, Jablonce nad Nisou, Brna, Havířova,...), ale také ze Slovenska. Díky vzdálenosti jsou ochotni na náš závod přijmout pozvání závodníci ze zahraničí, což nás velice těší a cvičenci tak mají možnost porovnat se zase s novou konkurencí. Od pátku také probíhaly přípravy závodní haly, závodního povrchu, boxů pro koně, aj. V sobotu ráno závod začal veterinární přejímkou koní, kde všichni byli bez problému připuštěni k závodu. Následovala schůzka vedoucích ekip, odsouhlasení startovních listin a zahájení samotného závodu. Počet přihlášených koní, cvičenců, skupin a dvojic nám nedával moc prostoru na přestávku, a tak v 9:00 začal celodenní program, který se letos natáhl až do pozdních odpoledních hodin

Závod se konal za finanční podpory Zlínského kraje a obce Tlumačov.

V nejvyšší kategorii Senior měl oddíl zastoupení díky Honzovi Hablovičovi. Technickou a volnou sestavu předvedl na koni Tymián pod vedením lonžérky Liby Hablovičové. Ve své kategorii nenašel přemožitele a soutěž Seniorů vyhrál.

Jan Hablovič

Dále v jednotlivcích reprezentovaly děvčata v kategorii ženy Junior B. Nejvíce se dařilo Nicol Polsterové, která vybojovala 5. místo. Dále ve stejné kategorii závodily Magdaléna Drbalová (8. místo), Valerie Gasanova (11. místo) a Klára Matulíková (16. místo).

Klára Matulíková Magdaléna Drbalová
Valerie Gasanova Nicol Polsterová

V kategorii nejmladších - dětí - se na 11. místě umístila naše členka čtyřletá Kateřina Kytlicová.

Skupiny jsme letos měli opět na startu dvě.

 • Juniorská skupina I. (cvičící vše ve cvalu) potvrdila svůj výkon z prvního letošního závodu a vybojovala 3. místo (ve složení Vendula Matulíková, Andrea Šopfová, Klára Matulíková, Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová - kůň Tymián - lonžérka Liba Hablovičová).
 • Juniorská skupina II. (cvičí volnou sestavu v kroku) zlepšila od prvního závodu svou povinnou sestavu, ale i tak se zatím stále výsledkově pohybuje na samém konci výsledkové listiny. Věříme, že v průběhu sezóny se jejich výkony budou zlepšovat. Tentokrát vybojovali 8. místo (ve složení Adéla Skácelová, Tereza Neprašová, Josef Zlatuška, Lukáš Polster, Nikola Stupnická a Veronika Neprašová - kůň Condor - lonžérka Liba Hablovičová).
Závod se konal za podpory Zlínského kraje
Juniorská skupina I. - sponzor CZ Česká Zbrojovka

Během závodu nedošlo ke zranění cvičenců, všichni závodili fair play. Velice nás těší zájem oddílů a cvičenců o náš závod. Věříme, že i v následujícím roce budeme schopni uspořádat tak velký závod a že k nám do Tlumačova opět zavítá mnoho cvičenců a návštěvníků. Díky patří všem rodičům našich cvičenců, bez kterých by závod neproběhl organizačně bez problému.

 Děkujeme všem partnerům akce, kteří se na závodu podíleli finančně či darovali ceny na výhry pro cvičence. 

 

Závod o Velikonoční vajíčko

V sobotu 13. dubna jsme se vydali na závod do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se konal již tradiční závod o Velikonoční vajíčko. Počasí závodu příliš nepřálo, ale i tak pořadatelé připravili závod na úrovni. Jednalo se o první závod letošní sezóny, kde cvičenci předvedli jak povinnou, tak volnou sestavu.

Oddíl jel do Frenštátu s dvěma koňmi - Tymiánem a Condorem. Do závodu jsme přihlásili 2 juniorské skupiny a 4 jednotlivce.

Závodu jsme se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

Juniorská skupina I. předvedla obě sestavy ve cvalu. Cvičili tentokrát na koni Tymián ve složení Vendula Matulíková, Klára Matulíková, Nicol Polsterová, Magdaléna Drbalová, Andrea Šopfová a Valerie Gasanova. Především volná sestava se skupině vydařila a i pro rozhodčí byl jejich výsledek překvapením. Kůň Tymián oproti předchozímu závodu již neměl problém v závodním prostředí haly, spíše se jeho výkon jevil, jako by byl na závodech po několikáté. Byl to přitom jeho první start se skupinou a ještě k tomu s oběma sestavami ve cvalu. Věříme tedy, že tato skupina bude sbírat úspěchy v průběhu celé závodní sezóny a že se ve výsledkové listině časem posune směrem výše. Tentokrát výkon skupině stačil na 3. místo.

Skupina Junior I. Skupina Junior II.

Druhá skupina Junior II. cvičila na koni Condor. Děti v této skupině jsou mladší než ve skupině I. a věkově by ještě mohli závodit v kategorii děti, kde by ale museji vše cvičit v kroku. Svou povinnou sestavu předvádějí především ve cvalu, někteří však ještě předvádějí některé cviky i v kroku. Díky společné kategorii skupin cválajících a krokových tak nemají takovou možnost umístit se na vyšší příčce. Mají však možnost se svými výkon posunout do naší lepší skupiny I. Skupina cvičila ve složení Adéla Skácelová, Veronika Neprašová, Lukáš Polster, Josef Zlatuška, Nikola Stupnická a Tereza Neprašová. I přes výsledkově slabší výkon byli pochváleni, protože Condor je jedním z nejvyšších voltižních koní. Někteří z našich cvičenců sotva dosáhnou na madlo, aby na něj naskočili. Ale i tak se na našeho obra většina z nich zvládne vyškrábat ve cvalu. Ti, co nevyskočí ve cvalu, zvládnou bez dopomoci udělat aspoň náskok v kroku. Za svůj výkon si u rozhodčích vybojovali 7. místo.

V jednotlivcích kategorie děti poprvé cvičila 5 letá Kateřina Kytlicová. Děti v této kategorii cvičí pouze cviky povinné sestavy. Kačenka si vybojovala 4. místo. Největším oceněním však pro tyto děti je potleskl diváků a vybojovaná stužka a cena ze závodu.

V kategorií jednotlivkyň junior startovaly stejně jako v Královicích Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová. Tentokrát předváděly sestavy na koni Condor. Byl z toho oproti minula i výsledkový posun směrem vzhůru. Výsledky: Nicol - 4. místo, Lery - 6. místo, Majda - 8. místo. Lery a Majdu letos čeká poprvé celá sezóna i v kategorii jednotlivců. Díky natrénovaným sestavám plánuje oddíl účast těchto cvičenkyň i na mezinárodních závodech.

Valerie Gasanova Magdaléna Drbalová

Jezdecký festival 2019

Již každoročně závodní voltižní sezóna začíná vypsaným voltižním závodem, který je součástí jezdeckého festivalu. Letos se festival uskutečnil poprvé v Královickém Dvoře u Slaného. Závod je vypsán pouze pro soutěžící cvičící ve cvalu, výjimku tvoří juniorské skupiny, které mohou sestavu předvádět v kroku. Zároveň se jedná o závod pouze ve volné sestavě. 

Závodu jsme se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

23. března se festivalu za TJ voltiž Tlumačov zúčastnila juniorská skupina na koni Condor ve složení Andrea Šopfová, Vendula Matulíková, Klára Matulíková, Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová. V jednotlivcích ženy junior nás reprezentovaly cvičenky, které soutěžily i ve skupině, a to Nicol, Lery a Magda. Cvičily na koni Tymián. Lonžérkou obou koní byla Liba Hablovičová.

Skupina v tomto složení poprvé předvedla svou novou volnou sestavu ve cvalu za doprovodu hudby z filmu Vajana. Volná sestava se holkám povedla a zaslouženě si z Královic odvezly 2. místo.

Juniorkám se tolik nedařilo. Našemu novému voltižnímu koni Tymiánovi se v závodní hale moc nelíbilo, ale i přesto holky bojovaly a zvládly odcvičit alespoň zjednodušené verze svých sestav. Bohužel se díky tomuto zaváhání se seřadily na konci výsledkové listiny od 8. do 10. místa. Věříme však, že se v průběhu sezóny jejich výsledky zlepší, jakmile si Tymián zvykne na závodní prostředí, diváky na tribunách a ostatní vlivy.

 

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 49 hostů a žádný člen

Naši sponzoři