Články ze závodůNejnovější zprávy

Na Světové jezdecké hry v Tryonu za podpory Zlínského kraje a České jezdecké federace

V letošním roce se ve dnech 10.- 23.9.2018 konaly v americkém Tryonu Světové jezdecké hry (WEG - World Equestrian Games). Je to vlastně taková olympiáda jezdeckého sportu a koná se jednou za 4 roky. Oddíl TJ voltiž Tlumačov, Zlínský kraj a Českou republiku se vydal v kategorii muži senior reprezentovat Jan Hablovič.

Honzova cesta na WEG...
Na podzim roku 2017 jsem se rozhodl, že se pokusím na tento prestižní závod dostat. Čekala mě spousta práce, hlavně díky tomu, že jsem celou sezonu 2017 cvičil v seniorské skupině a jako jednotlivec jsem se závodů nezúčastnil. Tím pádem jsem neměl splněnou nominaci pro start na WEG.
Díky mojí snaze a píli jsem si potřebnou nominaci splnil a společně s dalšími členy výpravy 13.9. 2018 odletěl z pražského letiště do New Yorku a následně do města Charlotte v severní Karolíně.

V zimě jsem se připravoval na sezónu v domácím prostředí v Zemském hřebčinci v Tlumačov na koni Kuzma, kterého má oddíl z dispozici právě od zmiňovaného hřebčince. Jedná se o valacha, který se se mnou připravoval na mezinárodní závody. Zároveň se na něm připravovala během sezóny juniorská skupina, takže bylo potřeba sladit naše společné tréninky. Součástí zimní přípravy byla také mé účast na soustředění ve Frenštátě pod Radhoštěm (SCM - Středisko cvičící mládeže). Zde jsem pracoval na zlepšení techniky cviků povinné sestavy. Moc bych chtěl poděkovat na spolupráci trenérce Adéle Svobodové za zapůjčení koně Aladina a jeho lonžéru Ondřeji Svobodovi. S tímto týmem jsem se společně vydal na Mezinárodní závody do italského Portogruara, kde jsem si splnil nominaci z kategorii Senior 2* do vyšší potřebné kategorie pro WEG Senior 3*. Po tomto prvním úspěšném kroku jsem se účastnil dalších tréninků ve Frenštátě, soustředění s bývalým úspěšným reprezentantem ČR Lukášem Kloudou v Drásově, ale také na Slovensku v Bratislavě s mezinárodními trenéry. Pro splnění potřebné nominace jsem absolvoval závody ve slovenském Pezinoku, v maďarské Budapešti a na mezinárodních závodech ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zde jsem již startoval na mém koně, kterého dobře znám z tréninku, na Kuzmovi. Lonžovala mě a celou sezónu podporovala moje mamka Liba Hablovičová.

Na Světových jezdeckých hrách...
Po příletu jsem se ihned přepravil na závodiště, kde jsem se seznámil s okolím a k večeru proběhl můj první trénink na pronajatém koni jménem Maxmillion. Bohužel letecká přeprava koně je příliš nákladná, proto jsem startoval na zapůjčeném koni. Na koně jsem pochopitelně nebyl zvyklý, ale myslím, že jsem se poměrně rychle přizpůsobil jeho cvalu.

Závod naší disciplíny začal 18.9. povinnými sestavami skupin i jednotlivců. Se svou povinnou sestavou jsem spokojen, když přihlédnu na nedostatky způsobené změnou koně. Po povinných sestavách jsem zaujal 18. místo. Další závodní den se konaly volné sestavy. Svou volnou sestavou jsem byl příjemně překvapen. Až na drobné detaily jsem zajel čistě bez větších chyb. Ačkoliv jsem byl s oběma sestavami velmi spokojen na stávající světovou špičku to nestačilo a do finále jsem nepostoupil. Ve finále pak prvních 15 nejlepších předvedlo ještě svou třetí technickou sestavu.
Vzhledem k tomu, že jsem měl na Maxovi pouhé dva tréninky, si myslím, že závody pro mě nemohly dopadnout lépe. Světové jezdecké hry v Tryonu pro mě byly obrovskou zkušeností a také motivací do další sezóny.

Nic z toho by nebylo možné bez finanční podpory Zlínského kraje, České jezdecké federace a oddílu TJ voltiž Tlumačov za což jsem velice vděčný a moc jim tímto děkuji za poskytnutí finančního příspěvku.

Momentálně pro mě i ostatní cvičence oddílu začala příprava na další závodní sezónu. Na následující závodní sezónu se připravuji na nově zakoupeném oddílovém koni, který si ke konci loňské sezóny splnil lonžovací zkoušku. Tymiána, Tima máme ustájeného v ZH Tlumačov. Věřím, že jsem nebo jednou budu pro současné cvičence v našem oddíle  vzorem, tak jako byli mým vzorem bývají tlumačovští reprezentanti Petr Eim ml. nebo Jakub Dujíček, kteří se zúčastnili několika Světových jezdeckých her. Vzhledem k tomu, že jsem v seniorské kategorii nováčkem, tak budu pracovat na tom, abych se mohl za 4 roky, nejspíš v Šamoríně na Slovensku, účastnit také....a třeba i s nějakými dalšími členy našeho oddílu a svým tréninkovým koněm.

Mistrovství České republiky hostil Albertovec

O prodlouženém víkendu se v Albertovci konalo Mistrovství České republiky ve voltiži. Náš oddíl reprezentovali v mistrovských soutěžích skupina JUNIOR a v jednotlivci v kategoriích SENIOR a JUNIOR B. Zastoupení jsme měli i v přátelské soutěži, kde nás reprezentovala skupina D.

Závody začaly v pátek odpoledne veterinární přejímkou koní a pokračovaly v sobotu prvním kolem mistrovských soutěží a přátelskými soutěžemi. Odpoledne proběhlo vyhlášení přátelských soutěži.
V přátelské soutěži předvedla svou povinnou a volnou sestavu skupina D (Polster Lukáš, Stupnická Nikola, Neprašová Veronika, Šopfová Andrea a Neprašová Tereza). Cvičili na koni CONDOR (lonžer L. Hablovičová). Za svůj výkon se umístili na 1. místě.


V mistrovských soutěžích se představila skupina JUNIOR (Hablovičová Lucie, Gasanova Valerie, Polsterová Nicol, Matulíková Klára, Drbalová Magdaléna a Horáčková Natálie), cvičili na koni CONDOR (lonžer L. Hablovičová). Holkám se moc nedařilo ve volné v prvním kole, ale ve druhém kole zajeli pěknou volnou a v konečných výsledcích získaly 3. místo.

A v jednotlivcích v kategorii SENIOR předvedl své sestavy (povinnou, volnou a technickou) Jan Hablovič. Cvičil na Koni Kuzma (lonžer L. Hablovičová). Za své výkony se umístil na 1. místě.


V mistrovské kategorii JUNIOR B soutěžily Polsterová Nicol a Matulíková Klára. Obě cvičili na koni KUZMA (lonžer L. Hablovičová). Po prvním kole se obě děvčata dostaly do finále. Po druhém kole se v konečných výsledcích umístili: Nicol Polsterová na 8. místě a Klára Matulíková na 6. místě.

Velikonoční vajíčko v Albertovci

 TJ voltiž Tlumačov se v sobotu 14.4.2018 zúčastnila prvních závodů v letošní sezoně a to v Albertovci. Ráno proběhla veterinární přejímka, kde naši koně prošli bez problémů a v 9.00 se začalo závodit.

Soutěžili jsme v kategoriích skupin JUNIOR, kde jsme měli hned dvě skupiny.


První skupina cvičila na koni Kuzma, pod vedením lonžerky L. Hablovičové ve složení Lucie Hablovičová, Nicol Polsterová, Klára Matulíková, Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Natálie Horáčková. Holky cvičili povinnou i volnou sestavu ve cvalu a polovina skupiny cválala volnou sestavu úplně poprvé.
V celkových výsledcích skupina 1 obsadila krásné 3. místo.


Druhá skupina ve složení Anna Kristýna Macků, Veronika Neprašová, Michaela Lekešová, Vendula Matulíková, Lukáš Polster a Zuzana Hanousková, cvičila na koni Condor, lonžerka L. Hablovičová. Tato skupina cvičila povinnou sestavu ve cvalu a volnou sestavu v kroku. Všichni se snažili a bojovali a v celkových výsledcích se umístili na 5. místě.

Další kategorií, ve které jsme měli zastoupení byla kategorie skupiny DĚTI. Naši nejmenší cvičili na koni Condor, lonžerka L. Hablovičová ve složení Nikolka Stupnická, Terezka Neprašová, Adélka Blumensteinová, Andrejka Šopfová a Natálka Bořutová. Skupina D obsadila v celkových výsledcích krásné 2. místo.

Své povinné a volné sestavy předvedli i jednotlici.
V kategorii ženy JUNIOR B cvičili Klára Matulíková na koni Kuzma (lonžer L. Hablovičová) – 8. místo a Nicol Polsterová na koni Condor (lonžerka L. Hablovičová) – 12. místo.

V kategorii muži SENIOR cvičil na koni KUZMA (lonžerka L. Hablovičová) Jan Hablovič. Zajel moc pěkné a čisté sestavy a v celkových výsledcích se umístil na 1. místě.

Albertovští měli jako vždy závody pěkně nachystané, počasí vyšlo a úspěchy našich svěřenců vždy potěší :)

 

Úspěch v italském Portogruaru

Ve dnech 30. 3. – 1. 4. 2018 se zúčastnil Jan Hablovič, zástupce TJ voltiž Tlumačov, mezinárodních voltižních závodů v Itálii.

Honza by se rád zúčastnil Světových jezdeckých her, které se uskuteční v letošním roce v Tryonu v Severní Karolíně.


Protože v loňském roce závodil pouze se skupinou a jednotlivce nejel, neměl splněnou potřebnou kvalifikaci. CVI v Itálii byl první krůček ke splnění podmínek pro start na WEG. Musel startovat v kategorii CVI2* a potřeboval pro postup do kategorie CVI3* splnit stanovenou nominační známku.


To se mu podařilo a s výslednou známkou 6,9 v kategorii CVI2* zvítězil.


Honzovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další cestě za splněním jeho snu.

Mistrovství České republiky ve voltiži 2017

O víkendu 22. -24. 9. 2017 náš oddíl pořádal v areálu Zemského hřebčince Tlumačov Otevřené Mistrovství České republiky ve voltiži.


Závody začaly v pátek v 18 hodin veterinární přejímkou koní. Následovaly tréninky a technická schůzka.


Sobota už patřila cvičencům, lonžerům a koním. Začínalo se povinnými sestavami skupin kategorie junior a senior, dále následovaly povinné sestavy jednotlivců kategorií děti, junior a senior.
Před polední pauzou se předvedly se svými volnými sestavami dvojice.
Po obědě následovaly povinné a volné sestavy skupin kategorie D a odpolední program patřil volným sestavám skupin a jednotlivců.
Po spočítání výsledků proběhlo vyhlášení přátelské soutěže, kde naše skupina D ve složení Vendulka Matulíková, Lukin Polster, Majda Drbalová, Nikolka Stupnická a Terka Neprašová získali 4. místo. Cvičili na koni Condor, za pomoci Alči Matulíkové a lonžerky Liby Hablovičové.
Na stupních vítězů, a to na 3. místě, skončila Nicol Polsterová. Cvičila na koni Kuzma (lonžer L. Hablovičová).

Číst dál...

Letní závody ve Frenštátě

V 5 hodin ráno 2. září jsme se celý voltižní tým sešli v hřebčinci Tlumačov, abychom mohli odjet na voltižní závody do Frenštátu pod Radhoštěm.


Jako první začaly závodit skupiny junior. Z naší juniorské skupiny to byla Zuzka, Lery, Míša, Terka, Anička, Verunka. Juniorská skupina předvedla povinnou sestavu na koni Kuzma, lonžovala nás Liba. Sestava se nám povedla. Juniorských skupiny byly celkem 4.

Číst dál...

Nábod dětí do voltiže 2017

Přijímáme kluky i holky ve věku od 6 do 15 let.

Chceš poznat nový kolektiv a zažít legraci?

 

Přijď se na nás podívat v době tréninků:

středa, pátek od 16:00 - 18:00 hod

neděle od 9:00 - 11:00 hod

 

Vaše dotazy Vám ráda zodpoví trenérka:

Libuše Hablovičová

 nebo nás kontaktujte na oddílový mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Náborový leták ke shlédnutí

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 46 hostů a žádný člen

Naši sponzoři